FN351H-16-29
DigiKey Part Number
817-1148-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN351H-16-29
Description
LINE FILTER 16A CHASSIS MOUNT
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 16 A DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
16 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Series
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
300 V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V