82A0111-12-2
DigiKey Part Number
82A0111-12-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-12-2
Description
HOOK-UP STRND 12AWG RED
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 665/40 Red 600V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.121" (3.07mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Spool
Length
2000.0' (609.6m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C