55A0111-26-9
DigiKey Part Number
55A0111-26-9-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-26-9
Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 5'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 19/38 White 600V 5.00' (1.52m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.032" (0.81mm)
Series
Length
5.00' (1.52m)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C