55A0111-26-2
DigiKey Part Number
484-55A0111-26-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-26-2
Description
HOOK-UP STRND 26AWG 600V RED
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 19/38 Red 600V
Category
Conductor Material
Jacket (Insulation) Diameter
0.032" (0.81mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C