55A0111-22-0
DigiKey Part Number
484-55A0111-22-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-22-0
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V BK FEET
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 Black 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Qualification
MIL-W-22759 and MIL-C-27500
Conductor Strand
19/34
Spool Size
5000.0' (1524.0m)
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 18 139 Feet
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in ZAR
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1R18,82000R18,82
5R16,85200R84,26
10R16,06700R160,67
25R15,05880R376,47
50R14,33880R716,94
100R13,64830R1 364,83
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE FOOT
In-Stock: 5480
Unit Price: R20,61000
HOOK-UP STRND22AWG600VGREEN FEET
In-Stock: 0
Unit Price: R21,43000
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/BLK
HOOK-UP STRND 22AWG 600V W/R
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/ORG