EP5WS100RJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EP5WS100RJ |
Description | RES 100 OHM 5% 5W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EP5WS100RJ Models |
Category | Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±300ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm) |