TRM-433-LT_View2
TRM-433-LT
DigiKey Part Number
TRM-433-LT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRM-433-LT
Description
RF TXRX MOD ISM<1GHZ CAST SMD
Customer Reference
Detailed Description
General ISM < 1GHz Transceiver Module 433MHz Castellation Surface Mount
Category
Sensitivity
-112dBm
Mfr
Serial Interfaces
Serial
Series
Antenna Type
Castellation
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
Part Status
Obsolete
Current - Receiving
6.1mA
DigiKey Programmable
Not Verified
Current - Transmitting
4mA ~ 12mA
RF Family/Standard
General ISM < 1GHz
Mounting Type
Surface Mount
Modulation
ASK, OOK
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
433MHz