RXD-315-KH2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Linx
In Stock: 59
Unit Price: R355,52000
Datasheet
KH2 RF Receiver ASK, OOK 315MHz -112dBm 10kbps PCB, Surface Mount
RXD-315-KH2
DigiKey Part Number
RXD-315-KH2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RXD-315-KH2
Description
RF RECEIVER ASK/OOK 315MHZ
Customer Reference
Detailed Description
Category
Applications
Garage Openers, RKE, Security Alarms
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Current - Receiving
5.2mA
Series
Data Interface
PCB, Surface Mount
Packaging
Tube
Antenna Connector
PCB, Surface Mount
Part Status
Obsolete
Features
Built-in Remote Control Decoder
Frequency
315MHz
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Sensitivity
-112dBm
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C