ANT-GNCP-C25L15100
DigiKey Part Number
343-ANT-GNCP-C25L15100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-GNCP-C25L15100
Description
RF ANT GNSS GPS L1L5 25X25 LNA
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-GNCP-C25L15100 Models
Category
Number of Bands
4
Return Loss
-11.2dB, -18.1dB, -18.1dB, -20.7dB
Packaging
Bag
Gain
26.8dBi, 25.3dBi, 26.6dBi, 24.4dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
Termination
U.FL
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.601GHz
Height (Max)
0.472" (12.00mm)
Frequency Range
1.164GHz ~ 1.189GHz, 1.559GHz ~ 1.606GHz