ANT-2.4-USP is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Taoglas Limited
In Stock: 900
Unit Price: R219,89000
Datasheet
Similar
Taoglas Limited
In Stock: 23 875
Unit Price: R26,18000
Datasheet
In Stock: 153
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Chip Solder Surface Mount
MICROSPLATCH-ANTENNA
ANT-2.4-USP
DigiKey Part Number
ANT-2.4-USP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-USP
Description
RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
EDA/CAD Models
ANT-2.4-USP Models
Category
Antenna Type
Chip
VSWR
2
Packaging
Tube
Gain
3.8dBi
Part Status
Obsolete
Termination
Solder
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.062" (1.57mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
2.37GHz ~ 2.54GHz