ANT-2.4-PML-UFL
DigiKey Part Number
ANT-2.4-PML-UFL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-PML-UFL
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP/TILT PANEL MT
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Whip, Tilt U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Panel Mount
VSWR
1.9
Series
Gain
2.4dBi
Packaging
Bag
Features
Cable - 305mm
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
5.917" (150.30mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
2.35GHz ~ 2.6GHz