44A0111-28-2
DigiKey Part Number
44A0111-28-2-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-28-2
Description
HOOK-UP DL STRND 28AWG RED FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 7/36 Red 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.030" (0.76mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C