202A132-25/225-0
DigiKey Part Number
202A132-25/225-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
202A132-25/225-0
Description
HEATSHRINK BOOT SZ32 BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Boot Black 32
Category
Large Diameter Supplied
1.118" (28.40mm)
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Large Diameter Recovered
0.559" (14.20mm)
Series
Small Diameter Supplied
1.118" (28.40mm)
Packaging
Bulk
Small Diameter Recovered
0.260" (6.60mm)
Part Status
Active
Large Recovered Length
1.098" (27.89mm)
Type
Boot
Small Recovered Length
0.630" (16.00mm)
Shell Size - Insert
32
Total Length Recovered
2.020" (51.31mm)