VLS6045EX-2R2N
DigiKey Part Number
445-173049-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173049-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173049-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-2R2N
Description
FIXED IND 2.2UH 5.1A 19 MOHM SMD
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.1 A 19mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-2R2N Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7.5A
DC Resistance (DCR)
19mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)