SLF7032T-150M1R1-2PF
DigiKey Part Number
445-2001-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2001-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2001-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF7032T-150M1R1-2PF
Description
FIXED IND 15UH 1.1A 90 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.1 A 90mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLF7032T-150M1R1-2PF Models
Category
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
90mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)