CGA9N3X7S2A106M230KB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA9N3X7S2A106M230KB |
Description | CAP CER 10UF 100V X7S 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA9N3X7S2A106M230KB Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |