CGA4J4X7T2W223K125AA
DigiKey Part Number
445-7113-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7113-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7113-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J4X7T2W223K125AA
Description
CAP CER 0.022UF 450V X7T 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4J4X7T2W223K125AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)