C5750X7S2A685K200KB
DigiKey Part Number
445-13409-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13409-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13409-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750X7S2A685K200KB
Description
CAP CER 6.8UF 100V X7S 2220
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
C5750X7S2A685K200KB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)