C1005X5R1H104M050BB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1005X5R1H104M050BB |
Description | CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1005X5R1H104M050BB Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |