B82496C3180J000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82496C3180J000 |
Description | FIXED IND 18NH 400MA 450 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 18 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 450mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82496C3180J000 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 450mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 14 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 4GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |