ANT016008LCD1575MA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT016008LCD1575MA1 |
Description | RF ANT 1.575GHZ/2.4GHZ CHIP SLD |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA GPS Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT016008LCD1575MA1 Models |
Category | Antenna Type Chip |
Manufacturer TDK | Number of Bands 2 |
Series | VSWR 4 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Gain -2.9dBic, 2.97dBi |
Part Status Obsolete | Termination Solder |
RF Family/Standard Navigation | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (1GHz ~ 2GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz) | Height (Max) 0.016" (0.40mm) |
Frequency (Center/Band) 1.575GHz, 2.4GHz | Applications GPS |
Frequency Range 1.574GHz ~ 1.576GHz, 2.4GHz ~ 2.484GHz |