ACT1210-110-2P-TL00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACT1210-110-2P-TL00 |
Description | CMC 11UH 300MA 2LN 550 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 550 Ohms @ 10 MHz 300mA DCR 400mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 300mA |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 400mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 80V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.154" L x 0.098" W (3.90mm x 2.50mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.098" (2.50mm) |
Impedance @ Frequency 550 Ohms @ 10 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Inductance @ Frequency 11 µH @ 100 kHz |