ACM2012D-900-2P-T00
DigiKey Part Number
445-172914-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172914-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172914-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2012D-900-2P-T00
Description
CMC 300MA 2LN 90 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 300mOhm
EDA/CAD Models
ACM2012D-900-2P-T00 Models
Category
Current Rating (Max)
300mA
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Voltage Rating - DC
20V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz