ACM1211-102-2PL-TL01
DigiKey Part Number
445-2213-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2213-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2213-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM1211-102-2PL-TL01
Description
CMC 6A 2LN 1 KOHM SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 6A DCR 14mOhm
EDA/CAD Models
ACM1211-102-2PL-TL01 Models
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
14mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz