PAF600F24-28
DigiKey Part Number
285-1482-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAF600F24-28
Description
DC DC CONVERTER 28V 600W
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 28V 21.5A 19V - 36V Input
EDA/CAD Models
PAF600F24-28 Models
Category
Power (Watts)
600 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
90%
Voltage - Input (Min)
19V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Current - Output (Max)
21.5A