CC15-4803SFH-E | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CC15-4803SFH-E-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC15-4803SFH-E |
Description | DC DC CONVERTER 3.3V 15W |
Customer Reference | |
Detailed Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 4.5A 36V - 76V Input |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output (Max) 4.5A |
Mfr | Power (Watts) 15 W |
Series | Voltage - Isolation 1 kV |
Packaging Tray | Applications ITE (Commercial) |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Type Isolated Module | Efficiency 89% |
Number of Outputs 1 | Mounting Type Through Hole |
Voltage - Input (Min) 36V | Package / Case 20-DIP Module, 17 Leads |
Voltage - Input (Max) 76V | Size / Dimension 1.51" L x 1.17" W x 0.27" H (38.4mm x 29.6mm x 6.8mm) |