C3225C0G3B103J250AC
DigiKey Part Number
445-C3225C0G3B103J250ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-C3225C0G3B103J250ACCT-ND - Cut Tape (CT)
445-C3225C0G3B103J250ACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225C0G3B103J250AC
Description
COMMERCIAL GRADE,MLCC,1210,C0G,1
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 1250V (1.25kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)