AGGBP.SL.25A.07.0060A
DigiKey Part Number
931-AGGBP.SL.25A.07.0060A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGGBP.SL.25A.07.0060A
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AGGBP.SL.25A.07.0060A Models
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
2.44dBi, 1.72dBi, 1.67dBi
Packaging
Tray
Features
Cable - 60mm, LNA, Filter
Part Status
Active
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.339" (8.60mm)
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz