LSMCA201208T330RG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSMCA201208T330RG |
Description | FERRITE BEAD 33 OHM 0805 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 8mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LSMCA201208T330RG Models |
Category | Current Rating (Max) 4A |
Manufacturer Taiyo Yuden | DC Resistance (DCR) (Max) 8mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.041" (1.05mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Impedance @ Frequency 33 Ohms @ 100 MHz |