LSEUC2012HKTR47M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSEUC2012HKTR47M |
Description | FIXED IND 470NH 3.8A 33 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Shielded Wirewound Inductor 3.8 A 33mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 4.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 33mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0805 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |