LSEUC2012HKTR47M
DigiKey Part Number
587-LSEUC2012HKTR47MTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSEUC2012HKTR47MCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSEUC2012HKTR47MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSEUC2012HKTR47M
Description
FIXED IND 470NH 3.8A 33 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Wirewound Inductor 3.8 A 33mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
Current - Saturation (Isat)
4.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
33mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)