LB3218T331K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LB3218T331K |
Description | FIXED IND 330UH 65MA 7 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 65 mA 7Ohm 1207 (3218 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LB3218T331K Models |
Category | DC Resistance (DCR) 7Ohm |
Mfr | Frequency - Self Resonant 4MHz |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 796 kHz |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |