FI212C245036-T
DigiKey Part Number
587-2149-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-2149-1-ND - Cut Tape (CT)
587-2149-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI212C245036-T
Description
RF FILTER BALANCE 2.45GHZ 0805
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Balance RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 3.7dB 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Balance
Manufacturer
Taiyo Yuden
Ripple
1dB
Series
Insertion Loss
3.7dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.020" (0.50mm)