WCM 2012F2SF-670T04
DigiKey Part Number
4816-WCM2012F2SF-670T04TR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-WCM2012F2SF-670T04CT-ND - Cut Tape (CT)
4816-WCM2012F2SF-670T04DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCM 2012F2SF-670T04
Description
CMC 400MA 2LN 67 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 67 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 250mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WCM 2012F2SF-670T04 Models
Category
Current Rating (Max)
400mA
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
250mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
67 Ohms @ 100 MHz