HCI1608F-47NJ-M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCI1608F-47NJ-M |
Description | FIXED IND 47NH 300MA 700 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 700mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 700mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 12 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 900MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 0603 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |