TG-A38KX-385-285-1.0-2A
DigiKey Part Number
1168-TG-A38KX-385-285-1.0-2A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A38KX-385-285-1.0-2A
Description
THERM PAD 385X285MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 385.00mm x 285.00mm Rectangular Adhesive - Both Sides
Category
Outline
385.00mm x 285.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Part Status
Active
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.8W/m-K