35HDRABAUS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Switchcraft Inc.
In Stock: 112
Unit Price: R679,80000
Datasheet
Parametric Equivalent
Switchcraft Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R394,82040
Datasheet
In Stock: 0
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone Phone Plug Stereo (3 Conductor, TRS) Connector Solder
35HDRABAUS
DigiKey Part Number
35HDRABAUS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35HDRABAUS
Description
CONN PLUG STEREO 3.5MM RA 3COND
Detailed Description
Mfr
Operating Temperature
0°C ~ 66°C
Series
Voltage - Rated
250VAC, 140VDC
Current Rating (Amps)
4 A
Mating Length/Depth
0.560" (14.20mm)
Contact Material - Plating
Gold
Body Color
Gold, Black
Actual Diameter
0.138" (3.50mm)
Cable Opening
0.175" (4.44mm)