SAX32412DY4B-25.000M
DigiKey Part Number
2388-SAX32412DY4B-25.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAX32412DY4B-25.000M
Description
CRYSTAL 25.000M 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
12pF