SAX32410FA4B-26.000M
DigiKey Part Number
2388-SAX32410FA4B-26.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAX32410FA4B-26.000M
Description
CRYSTAL 26.000M 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
10pF