CDRH6D28NP-101NC
DigiKey Part Number
308-1488-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1488-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1488-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH6D28NP-101NC
Description
FIXED IND 100UH 540MA 535 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Inductor 540 mA 535mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
535mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)