CDRH127L125NP-102MC
DigiKey Part Number
308-CDRH127L125NP-102MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
308-CDRH127L125NP-102MCCT-ND - Cut Tape (CT)
308-CDRH127L125NP-102MCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH127L125NP-102MC
Description
FIXED IND 1MH 640MA 1.495 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 mH Shielded Drum Core Inductor 640 mA 1.495Ohm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
830mA
DC Resistance (DCR)
1.495Ohm Max
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)