CDRH104RNP-101NC
DigiKey Part Number
308-1430-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1430-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1430-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH104RNP-101NC
Description
FIXED IND 100UH 1.25A 304 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Inductor 1.25 A 304mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDRH104RNP-101NC Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
304mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.35A