PEC32SFEN
DigiKey Part Number
S1252E-32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEC32SFEN
Description
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 32 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.520" (13.21mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.938" (23.83mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1R65,44000R65,44
10R55,57800R555,78
100R47,23580R4 723,58
500R42,16524R21 082,62
1 000R40,15366R40 153,66
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 54
Unit Price: R63,15000
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 1
Unit Price: R7,20000
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 64
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM