PEC23DADN
DigiKey Part Number
S2042E-23-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEC23DADN
Description
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 46 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.420" (10.67mm)
Overall Contact Length
0.750" (19.05mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1R61,03000R61,03
10R51,88100R518,81
100R44,09130R4 409,13
500R39,35802R19 679,01
1 000R37,48060R37 480,60
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
In-Stock: 1767
Unit Price: R79,35000
CONN HEADER VERT 2POS
In-Stock: 0
Unit Price: R7,69000
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
In-Stock: 322
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM