PBC32SGAN
DigiKey Part Number
S1311E-32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC32SGAN
Description
CONN HEADER R/A 32POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 32 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1R49,25000R49,25
10R41,83500R418,35
100R35,55410R3 555,41
500R31,73674R15 868,37
1 000R30,22253R30 222,53
5 000R26,98119R134 905,95
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 398
Unit Price: R46,47000
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
Unit Price: R6,54000
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM