PBC32SACN
DigiKey Part Number
S1031E-32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC32SACN
Description
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 32 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.320" (8.13mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.650" (16.51mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1R48,92000R48,92
10R41,54100R415,41
100R35,29720R3 529,72
500R31,50670R15 753,35
1 000R30,00346R30 003,46
5 000R26,78561R133 928,05
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 205
Unit Price: R46,14000
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
Unit Price: R6,54000
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 2210
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 364
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM