GBC23DABN-M30
DigiKey Part Number
S2351E-23-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GBC23DABN-M30
Description
CONN HEADER SMD 46POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 46 position 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Insulation Material
Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Row Spacing - Mating
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1R62,99000R62,99
10R53,58200R535,82
100R45,54080R4 554,08
500R40,65152R20 325,76
1 000R38,71225R38 712,25
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER SMD 72POS 2.54MM
In-Stock: 894
Unit Price: R82,13000
CONN HEADER SMD 68POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: R88,51000
CONN HEADER SMD 64POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER SMD 60POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 56POS 2.54MM