STL140N4LLF5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 4 421
Unit Price: R27,00000
Datasheet
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 45 148
Unit Price: R24,87000
Datasheet
Texas Instruments
onsemi
In Stock: 427
Renesas Electronics Corporation
Vishay Siliconix
Taiwan Semiconductor Corporation
N-Channel 40 V 140A (Tc) 80W (Tc) Surface Mount PowerFlat™ (5x6)