STIEC45-26AS
DigiKey Part Number
497-10630-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-10630-1-ND - Cut Tape (CT)
497-10630-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STIEC45-26AS
Description
TVS DIODE 26VWM 45VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45V Clamp 500A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
STIEC45-26AS Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
500A (8/20µs)
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V