ESDA5V3L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDA5V3L |
Description | TVS DIODE 3VWM SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESDA5V3L Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 300W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Unidirectional Channels 2 | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 5.3V | Base Product Number |